Bağ Gezileri

Adaya gelen yerli ve yabancı turistlerin Gökçeada da gezmeleri ve görmeleri gereken yerlerin başında bağ gezisi ve şaraphane gelmektedir. Biz de Etis olarak bu ihtiyacı etkinliklerimizle gidermekteyiz. Müze ziyaretinde bilindiği gibi furkalesteki zeytinliğimizde bulunan 23 milyon yaşındaki defnegillere ait fosil ağaç görülmektedir.

Aromatik bitki çeşitlerinden lavanta tarlamızda gezinti ve fotograf çekimi yapılmaktadır. Talep edilmesi halinde gruplara fırında oğlak ile birlikte şarap sunumu yapılmaktadır.

Kabya Cafe Etkinlikleri

Nusretbey Müzesi Sanat Galerisi’nde çeşitli sanatçıların eserlerinin sergileri yapılarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Kabya Cafe’mizde  canlı klasik müzik ve diğer müzik dinletileri yapılmaktadır. Ayrıca Kabya Cafe’mizde zaman zaman mini çeşitli söyleşiler de yapılmaktadır.

Bağ Bozumu

Her yıl Eylül ayında özel olarak davet edilen konuklarımız, Gökçeada’ya gelen yerli ve yabancı turistler ve ada halkının da katılımı ile bağ bozumu şenliği yapılmaktadır.

Şarap Tadım Günleri

Gerek bağ bozumu gerekse özel günler ve belli zamanlarda yaptığımız şarap tadım günleridir. Bağ turu bağ bozumu zaman vs. Eylül ayında yapılan bağ bozumu etkinliğimizdir. Gökçeada’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin yapmış olduğu gezilerdir.